elektricky-skateboard

Jak vybrat elektrický skateboard

Přemýšleli jste už o tom, že byste jezdili na skateboardu, který by nebyl poháněn jen vaší vlastní silou, ale do pohybu ho uváděl nějaký motor?

Tohle už dávno není jen vaše sci-fi snění, protože už nějakou dobu existují skateboardy vybavené elektromotorem, který obstará veškerou práci za vás a jediným vaším úkolem je užívat si jízdu a řídit.

elektricky-skateboardTakový skateboard má ale svá specifika, kdy kromě ceny musíte zvážit i další specifika, která tento typ skateboardu má. Podle čeho tedy elektrický skateboard vybírat?

Jako první byste určitě měli zvážit dojezd a váhu prkna. Elektromotor není zrovna lehkou součástkou, a v okamžiku, kdy se vybije, můžete sice přejít na klasický pohon a odstrkovat se nohou, ale je to značně obtížnější.

A nést ho pak v ruce přes půl města, když se vám vybije baterie v motoru, to není žádný med. Proto vybírejte podle dojezdové vzdálenosti a zvažte, kolik potřebujete.

Také si předem zjistěte dostupnost náhradních dílů. U běžných skateboardů seženete potřebné součástky prakticky na každém rohu, ale elektromotor je poměrně komplikované zařízení, ve kterém může kdykoliv nastat závada. Zjistěte si tedy předem, kde a za kolik peněz můžete sehnat náhradní díly.

Důležité je zmínit také výkon motoru, který se samozřejmě jako u všech motorů měří ve wattech. Není od věci si prostudovat, kolika watty motor disponuje, ovšem nespoléhejte na to, že čím víc wattů, tím rychlejší jízda. V úvahu musíte vzít také váhu skateboardu a svou váhu. Přetíženému skateboardu by k rychlé jízdě nepomohl ani ten sebesilnější motor.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *