longboard-na-carving

Jak vybrat Penny board

Zkoumali jste v posledních dnech penny board, sledovali videa, četli recenze, a úplně jste se do penny boardu zamilovali?

Pak je na čase konečně si pořídit váš vlastní penny board. Jak si ale správně vybrat a na co dávat při výběru pozor? Jsou všechny penny boardy stejné, nebo se něčím liší? A jak tyto rozdíly ovlivňují jízdu? Podívejme se na to.

Délka prkna

První věc, ve které musíte udělat rozhodnutí, je volba velikosti. Existují dvě základní velikosti – penny board 22 a penny board 27.

Ač možná netušíte, co ta čísla značí, tak jde o délku prkna v palcích. Menší z nich, tedy 22, je klasický originální penny board. Větší 27 je později vyvinutá velikost, které se také může říkat Nickel Board.

Ten je o pět palců delší a o necelé dva palce širší. Díky tomu poskytuje stabilnější jízdní vlastnosti a samozřejmě tím pádem i lepší ovladatelnost.

Větší penny board je ale také těžší, a proto se řídí o něco odlišně než klasická velikost 22 palců. Protože je menší, tak je také lehčí, hbitější a obratnější. Mnohem lépe ho schováte například i do batohu.

A dalším, neméně důležitým faktorem, je značka. Originální penny boardy vyrábí firma Penny Australia, ty jsou ovšem poměrně drahé. Existují také levnější značky (např. Zefstyle, Fish boards), a penny board tak můžete sehnat za mnohem příznivější cenu, navíc při nijak výrazně zhoršených jízdních vlastnostech nebo materiálovém provedení.

Prkna od Penny Australia se liší v podstatě jen v tom, že nabízejí propracovanější design desky, a penny board tedy vypadá mnohem stylověji.

Pokud vám jde ale hlavně o pocit z jízdy, nemusíte se bát ani prken s cenou o polovinu nižší. Dejte pozor pouze na nekvalitní čínské výrobce.

Pokud si stále nejste jistí ohledně výběru, zkuste se zeptat někoho, kdo penny board vlastní, na jeho názor a zkušenosti s konkrétními značkami.

O longboardech už jste možná slyšeli, a nejspíš to pro vás byla novinka, která vám pořádně zamotala hlavu. Ale nekončí to jen u názvu longboard.

Existuje také další varianta skateboardu, v tomto případě spíše odnož longboardu, které se říká Penny board, a jejíž účelem je být skladnější variantou klasického longboardu při zachování pokud možno stejných jízdních vlastností.

Rozdíly jsou tak pouze v kompaktnosti, a také v použitých materiálech, které jsou u pennyboardu mírně odlišné.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *