co-je-longboard

Jaký longboard pro začátečníky?

Pokud jste si už zjistili něco o longboardech a propadli jejich kouzlu, určitě přemýšlíte nad koupí vlastního longboardu.

Jak si ale vybrat tu správnou pomůcku pro tento čím dál tím oblíbenější koníček?

Jak jste totiž asi už sami zjistili, existuje nepřeberné množství longboardů, a každý z nich je vhodný pro jiné účely.

co-je-longboardA protože jezdec na longboardu se profiluje až po nabytí určitých zkušeností, kdy teprve zjistí, jaký styl jízdy mu vyhovuje, pro začátečníka je nezbytné, aby si pro své začátky vybral co nejvíce univerzální prkno, které se do určité míry přizpůsobí téměř každému jezdeckému stylu, a až později si pořídit prkno zaměřené speciálně na konkrétní styl.

A jaký longboard je tedy vhodný?

Začněme u desky, která je alfou a omegou všech longboardů. Existují různé tvary, nicméně, pro začátečníky je nejvhodnější variantou deska typu Pintail. Ta má tvar kapky, a je zpravidla úplně plochá.

Zaměřit se musíte samozřejmě i na délku desky, a to podle toho, kde chcete jezdit. Obecně se ve městě dají použít téměř všechny velikosti, ale pro jízdu mimo a sjezdové disciplíny se hodí desky delší.

Kolečka

Počítat musíte také s výběrem vhodných koleček. Ta se vyrábějí v mnoha velikostech a tvrdostech. Obecně platí, že s většími kolečky dosáhnete větší rychlosti, ale bude vám to déle trvat, a s menšími máte skvělé zrychlení, ale nižší maximální rychlost.

Pokud jde o jejich tvrdost, je to podobné, jako u závodních automobilů – měkčí kolečka poskytují mnohem vyšší přilnavost, a tím pádem i ovladatelnost. Zde ale za cenu toho, že budete opět o něco pomalejší.

Abychom to shrnuli, jaký longboard je ideální pro začátečníka?

Měl by mít tvar kapky, tedy pintail. Neměl by být ani moc dlouhý, ani moc krátký, zkrátka takový zlatý střed. A spíše by měl pro začátek mít měkčí kolečka, se kterými dosáhnete lepší ovladatelnosti a přilnavosti a tak se vaše první jízdy obejdou i bez zbytečných pádů.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *