skateboardy-waveboardy

Skateboard na dvou kolečkách – waveboard

Připadá vám už jízda na klasickém skateboardu nudná? Existuje mnoho alternativ, kterými můžete své prožitky umocnit. Co kdyby se ze skateboardu ubrala dvě kolečka, a místo po čtyřech se jezdilo jen po dvou?

To už by přece do jízdy přineslo mnohem více adrenalinu. Myšlenka je to zajímavá, a nezůstává jen u ní, protože takové řešení už poměrně dlouho existuje.

Skateboardy na dvou kolech

Skateboardu na dvou kolečkách se říká waveboard, a oproti klasickému skateboardu je tu samozřejmě mnoho rozdílů.

Waveboard byl vyvinut někdy v roce 2003, když někoho napadlo přijít s netradiční alternativou ke klasickému skateboardu.

Skládá se ze dvou desek, z nichž každá má na sobě kolečko, a vzájemně jsou desky propojené torzní tyčí. Kolečka samozřejmě nejsou fixní, ale otočná o plný rozsah 360 stupňů, podobně jako u koleček na nákupním vozíku.

Jízda na waveboardu

Princip jízdy na waveboardu je také diametrálně odlišný od skateboardu.

Místo odrážení se nohama od země se waveboard uvádí do pohybu kroutivými pohyby nohama, kdy desky boardu v podstatě napodobují plazivý pohyb hada a sunou se vpřed.

A ačkoliv se to může zdát složité, ve skutečnosti je to jednodušší, než se zdá. Jízdu na waveboardu zvládají už i některé děti ve věku pěti let.

V čem je výhoda waveboardu oproti klasickému skatu? Především v tom, že při jízdě zapojíte celé tělo a lépe se zapojí všechny svaly.

  • pomáhá zlepšovat rovnováhu a hbitost
  • nepotřebujete se odrážet
  • intuitivní ovládání
  • také se naučíte lépe držet rovnováhu a koordinovat svůj pohyb.

Samozřejmě, že ovládnutí techniky jízdy bude chvilku trvat, protože na takový nepřirozený pohyb nejste zvyklí. Není ale výjimkou, že ti nejšikovnější se naučí základní ovládání waveboardu během půl hodiny a pak už jen zlepšují své dovednosti.

Waveboard je určitě velmi zajímavou alternativou ke skateboardu pro ty, kteří si chtějí užít větší výzvu a lépe si protáhnout celé tělo. Samozřejmě že i na něm jdou dělat nejrůznější triky.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *